10 największych sal konferencyjnych w polskich hotelach w 2023 roku

Organizatorzy poszukujący naprawdę dużych sal konferencyjnych mogą przebierać wśród ofert polskich hoteli. Serwis konferencje.pl przygotował zestawienie obiektów z największymi salami konferencyjnymi na wydarzenia firmowe i eventy. Który hotel znalazł się na czele listy w 2023 roku?

Największy i najpopularniejszy w Polsce serwis branżowy Konferencje.pl przygotował zestawienie hoteli z największymi salami konferencyjnymi w kraju. Na liście znalazły się nie tylko obiekty z głównych miast, lecz także hotele położone w mniejszych, atrakcyjnych turystycznie miejscowościach.

„Duże hotele biznesowe były bardzo poszukiwane w trakcie pandemii COVID-19, gdy wielka przestrzeń, a tym samym możliwość zachowania niezbędnego dystansu podczas spotkania były szczególnie pożądane. Teraz kongresy, sympozja i uroczyste gale powróciły na dobre, a wraz z nimi zapotrzebowanie na profesjonalne i dobrze wyposażone przestrzenie. W stale aktualizowanej bazie konferencje.pl, zawierającej ponad 5400 obiektów, można znaleźć hotele konferencyjne z naprawdę imponującymi salami” – mówi Michał Stradomski, Product Manager platformy Konferencje.pl.

Samo zaplecze biznesowe to często za mało. Wszystkie hotele wymienione w zestawieniu mają nie tylko przestrzenie konferencyjne, lecz także odpowiednią bazę noclegową i atrakcje, które uprzyjemnią pobyt uczestnikom spotkania.

Hotele z największymi salami konferencyjnymi – 2023 rok

Na liście obiektów z największymi salami konferencyjnymi znalazły się hotele, które zapewniają miejsce na eventy z udziałem od 1200 do nawet 2000 osób.

10. Zestawienie otwiera Hotel Warszawianka w Jachrance, który oferuje salę kongresową (1000 mkw.) dla 1200 osób. Sala jest nie tylko przestronna, ale i wysoka – 6 m, z garderobami, podestem scenicznym i rampą z bezpośrednim wjazdem, co ułatwia przygotowanie dużego eventu.

9. W województwie łódzkim największą salą konferencyjną dysponuje czterogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton Łódź. Jego Hala II+III sprawdzi się na eventy z prawdziwym rozmachem. Na powierzchni liczącej 1043 mkw. w układzie teatralnym pomieści się 1200 osób. Dużymi atutami sali są wysokość – 10 m oraz fenomenalna akustyka.

8. Na Podhalu, w Zakopanem, największym obiektem konferencyjnym jest Nosalowy Dwór. Może się on pochwalić salą Gerlach (1200 mkw.), która jest chętnie wybierana na gale, targi i kongresy z udziałem 1250 osób. W sali można zaprezentować auto (a nawet ciężarówkę), a neutralny wystrój pozostawia event plannerom duże pole do popisu.

7. Warszawa nie pozostaje w tyle. W skład centrum konferencyjnego hotelu Hilton Warsaw City wchodzi sala Warsaw Hall (1411 mkw.), gotowa na przyjęcie 1600 gości.

6. Hotel Narvil Conference & Spa w Serocku wśród 33 dostępnych sal oferuje bardzo efektowną salę Amazonka o powierzchni 1650 mkw. na wydarzenia dla 1300 osób.

5. Hotel Gołębiewski Mikołajki organizatorom spotkań oddaje do dyspozycji Salę Kongresową 6/3 – o powierzchni 1800 mkw., która sprawdzi się na wydarzenia dla 1300 gości.

4. Kolejny na liście obiekt sieci Gołębiewski, tym razem czterogwiazdkowy hotel Gołębiewski w Karpaczu, w swojej ofercie ma salę o powierzchni 1865 mkw. na wydarzenia z udziałem 1900 osób. Warto dodać, że do otwarcia przygotowywana jest najnowsza inwestycja sieci – hotel Gołębiewski Pobierowo, w którym powstać ma sala kongresowa dla około 4000 osób.

3. Największa przestrzeń konferencyjna w stolicy należy do DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw. W jego Sali Balowej Universe (1900 mkw.) organizowane są konferencje dla 2000 osób.

2. Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje czterogwiazdkowy hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie z przestrzenią o powierzchni 2078 mkw. na eventy dla 1500 osób.

1. Szukasz największej w Polsce sali konferencyjnej w hotelu? Znajdziesz ją w czterogwiazdkowym Hotelu Arłamów, którego Patio (2288 mkw.) wykorzystywane jest na konferencje, targi, koncerty lub szkolenia, w których uczestniczyć może 1500 osób.

Informacje o Konferencje.pl

Serwis Konferencje.pl to lider wśród wyszukiwarek miejsc na konferencje, eventy i szkolenia w Polsce, obecny na rynku od 2000 roku. Stale aktualizowana i rosnąca baza obiektów, szczegółowa wyszukiwarka, mapa, czy dostęp do szacunkowych cen organizacji wydarzenia – to wszystko przyciąga rosnące grono użytkowników: osoby i firmy zajmujące się organizacją konferencji i eventów.

Źródło informacji: Konferencje.pl

Fot. Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *