Coaching oparty na empatii – Wywiad z Pauliną Książek

Nie chcesz godzić się na wszystko, ale boisz się odmawiać. Nie masz czasu, ale bierzesz na siebie kolejne zadania. Nie podoba Ci się zachowanie koleżanki w pracy, która zrzuca na Ciebie swoje obowiązki, ale nie mówisz wprost, że Ci to przeszkadza. Umiejętność mówienia „nie”, to nie dla każdego łatwa sprawa. Jak być asertywnym? Jak zadbać o swoje potrzeby nie psując relacji z innymi?  Czy mówienia „nie” można się nauczyć? Z pomocą przychodzi coachka i psycholożka Paulina Książek.

Paulino, opowiedz na początek, skąd pomysł na coaching?

Po narodzinach córeczki, poczułam, że czas zrealizować ukryte wcześniej pragnienie o pracy indywidualnej z kobietami. Odkąd pamiętam, miałam talent do budowania relacji, uważnego słuchania, bycia w kontakcie. Zawsze „coś” ciągnęło mnie do coachingu (choć wtedy niewiele o nim wiedziałam), poszłam za tym.

Do jakich kobiet kierujesz swoje usługi coachingowe?

Pracuję z kobietami, które biorą na siebie za dużo prywatnie lub zawodowo. Pomagam im zadbać o siebie bez poczucia winy i odzyskać w życiu spokój i lekkość.

Jaka jest Twoja misja?

Robię to, bo chciałabym by więcej kobiet traktowało siebie, jak swoją najlepszą przyjaciółkę. By były dla siebie dobre i ważne. Umiały odmawiać i dbać o swoje potrzeby i marzenia. Spotykam wiele kobiet, które zapominają o sobie, wciąż i wciąż spełniając oczekiwania innych. Moją misją jest wspieranie ich w budowaniu dobrej relacji z samą sobą i troszczeniu się o siebie. Ze swobodą i bez poczucia winy.

A co Cię wyróżnia? 

Prowadzę coaching oparty na empatii – ukończyłam akredytowaną Szkołę Coachingu w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na empatii. Moje klientki mówią, że mam umiejętność tworzenia łagodnej i bezpiecznej przestrzeni. Jest w niej dużo miejsca na życzliwość i akceptację siebie. Praktykuję Porozumienie bez Przemocy (NVC), dlatego często pytam moje klientki o uczucia, pod którymi odnajdujemy ich ważne potrzeby.

W swojej pracy łączę warsztat profesjonalnego coacha, wiedzę z Porozumienia bez Przemocy (NVC) i psychologii (ukończyłam specjalizację Wspieranie Rozwoju Osobowości na UW). Ukończyłam także profesjonalny kurs trenerski.

Wiem, że organizujesz warsztaty, spotkania i webinary. Czy możesz zdradzić coś więcej? 

Organizuję bezpłatnie warsztaty (on-line i stacjonarne) oraz webinary, na których m.in. możesz nauczyć się jak przestać tańczyć wokół innych i zadbać o siebie,  jak mówić „nie” bez poczucia winy i jak budować swoją asertywność.

Jesteś w stanie powiedzieć, kiedy odbędzie się najbliższe wydarzenie?

W czerwcu 2023 r. zapraszam na webinar „Asertywna w pracy”. To wydarzenie dla kobiet, które które są przeciążone swoją pracą, a chciałyby przejść od mówienia na wszystko „tak” do większej asertywności. 

Dziękuję za to, że zechciałaś o sobie opowiedzieć. To wspaniałe, że pomagasz kobietom w taki sposób. Każdej z nas życzę dobrych relacji z samą sobą. 

Dziękuję. 

Prezent od Pauliny dla czytelników Portalu iKobiece.pl

Bezpłatny kurs “4 KROKI DO ZADBANIA O SWOJE POTRZEBY. Czyli jak przestać być grzeczną dziewczynką?”  dla kobiet, które chciałyby przejść od ciągłego mówienia „tak” innym do mówienia „tak” sobie. 

Kurs zawiera 4 łatwe KROKI (otrzymasz je wprost na Twoją skrzynkę @):

1 KROK: Basta! To Ty jesteś najważniejsza w swoim życiu.
2 KROK: Koniec z tym, co ci nie służy. Pożegnaj oczekiwania innych.
3 KROK Ona potrzebuje Twojej uwagi – bądź dla niej dobra i łagodna.
4 KROK: Czego Ty kobieto chcesz? Rozpoznaj to i powiedz temu „tak”!

Kurs pobierz TUTAJ


Więcej informacji o Paulinie znajdziesz na www.paulinaksiazek.pl oraz na  Facebooku i Instagramie.