Kobieca twarz biznesu – zgłoś się do projektu TOP Women w e-biznesie

Trwają zapisy do IV edycji bezpłatnego programu edukacyjno – rozwojowego w  formule on – line, dzięki któremu kobiety robią odważny krok w kierunku życiowej zmiany – otwierają firmy, zmieniają pracę, po prostu stawiają na siebie. Dowód? Do trzech edycji programu, łącznie zgłosiło ponad 3000 kobiet, wydano około 700 certyfikatów a absolwentki programu otworzyły swoje firmy i dalej się rozwijają.

Kobiety chcą być niezależne i rozwijać się biznesowo – potrzebują tylko większej zachęty, mentoringowego i merytorycznego wsparcia. Program, który powstał z inicjatywy Fundacji Kobiety e-biznesu i jest właśnie odpowiedzią na realne potrzeby  kobiet dotyczące otworzenia firmy, czy rozwoju zawodowego.

Warto podkreślić, że nie jest to kolejne szkolenie, podczas którego zdobywa się głównie teoretyczną wiedzę dot. prowadzenia biznesu on – line i narzędzi. Kobiety, dzięki warsztatom i case studies, zdobywają praktyczne umiejętności, przechodzą też wizerunkową metamorfozę, która dodaje im pewności siebie. Wysoka jakość szkolenia i jego praktyczny wymiar, możliwe są m.in. dzięki zaproszeniu do projektu ekspertów ze znanych firm i organizacji takich jak: Allegro, Nest Bank, Visa, Paczka Orlen, PAIH Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Fundacja Polska Bezgotówkowa, Przelewy24, Future Collars, Hebe, Ziaja, Sky -shop, Bateau, Polska Izba Gospodarki elektronicznej.

Co mówią partnerzy programu?

Cieszymy się, że możemy brać udział w kolejnej edycji programu Top Women. Allegro od 20 lat ułatwia zakupy w sieci i promuje przedsiębiorczość. Pracujemy nad innowacjami, aby jednocześnie ułatwiać zakupy kupującym oraz wspierać firmy w prowadzeniu ich działalności biznesowej. W kobietach drzemie ogromny potencjał przedsiębiorczości i rozwoju. Kilkaset kobiet biorących udział w poprzednich edycjach programu jest tego najlepszym przykładem, a dla nas motywacją do kontynuowania działań edukacyjnych. Udostępniając im narzędzia, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem chcemy je wspierać w tworzeniu biznesów online, które mogą przynieść im nie tylko konkretny zysk, ale także satysfakcję – mówi Marta Mikliszańska, dyrektorka do spraw publicznych i ESG w Allegro.

Potrzebujemy więcej kobiet w biznesie, ponieważ to właśnie one stanowią potężną siłę napędową dla naszej gospodarki, podkreśla Magdalena Zajkowska, wiceprezes Zarządu Nest BankuStatystyki pokazują, że już teraz kobiety prowadzą 1/3 małych firm w Polsce. Jednak, aby osiągnąć pełen potencjał, musimy zapewnić im równe szanse i wsparcie. Wyliczenia EIGE (European Institute for Gender Equality)wyraźnie wskazują, że wyrównanie szans kobiet i mężczyzn w perspektywie do 2050 r., dałoby w Unii Europejskiej 10,5 mln dodatkowych miejsc pracy i wzrost PKB per capita o nawet 10 proc .To dowód na to, że kobiety nie tylko przyczyniają się do sukcesów indywidualnych firm, ale także do naszego ogólnego dobrobytu i rozwoju gospodarczego. Dlatego dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy aktywnie wspierać udział kobiet w biznesie, aby stworzyć bardziej dynamiczny i zrównoważony krajobraz ekonomiczny. Jak wyraźnie pokazują te dane, kobiety mają moc! Dlatego warto dołączyć do programu, warto poszerzyć swoją wiedzę i rozwijać się w kierunku, który nas interesuje. Razem zmieniajmy rzeczywistość. - dodaje Magdalena Zajkowska

Do programu może zgłosić się każda kobieta, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy wykształcenia, która potrzebuje zmiany – marzy o własnym biznesie, chce zmienić zawód, zdobyć nowe kompetencje, także cyfrowe i poznać inne osoby, które wspierają i inspirują. Wystarczy wysłać zgłoszenie i przedstawić w nim swoją motywację. Zgłoszenia można wysyłać do 14.01.2024 r.

Jesteś gotowa na zmianę? Zapraszamy tutaj.

Źródło: Materiały prasowe Fundacji Kobiety e-biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *