Fundacja Kobieta Niezależna Twoją mentorką w drodze do sukcesu

Misją Fundacji jest wspieranie kobiet w rozwoju ich kompetencji osobistych i zawodowych oraz stworzenie dla nich wspierającej lokalnej społeczności. „Główna idea, która przyświeca Fundacji Kobieta Niezależna, to szerzenie działalności wzajemnego wsparcia oraz pomocy. Naszą organizację tworzą zaangażowani w nią ludzie, którzy swoimi działaniami dają wartość innym. Wspólnie aktywizujemy i rozwijamy talenty kobiet, aby rosły w siłę” – Agnieszka Nowakowska,  prezes Fundacji Kobieta Niezależna.

Założycielką fundacji jest Kamila Rowińska, trenerka, coach, przedsiębiorca i inwestorka. Fundacja od 4 lat wspiera kobiety w ich drodze do niezależności zarówno mentalnej jak i finansowej.

Fundacja realizuje 3 kluczowe projekty:

  • Womentoring FKN
  • Bieg po Niezależność
  • Roczne Wyzwanie FKN

Womentoring FKN

Jest to projekt mentorski, który wspiera kobiety w ich rozwoju. W czasie rocznego programu kobiety wzmacniają pewność siebie, stają się odważniejsze i rosną w siłę. “Program Womentoring FKN ma na celu zaktywizowanie kobiet w zakresie ich dbałości o siebie, swoją życiową i zawodową niezależność, wyposażenie w umiejętności potrzebne na obecnym rynku pracy, jak również w życiu prywatnym. To bardzo szeroki zakres perspektyw, które dobrze uporządkowane i zaopiekowane pozwalają każdej kobiecie na odczuwanie osobistej satysfakcji z życia oraz wykonywanych obowiązków zawodowych czy rodzinnych. Jesteśmy niezależne dlatego, że decydujemy się na to, zaś podjęcie takich decyzji zawsze wynika z naszych potrzeb, które chcą być urzeczywistniane” – Joanna Pastuszak-Cybulska liderka zespołu Womentoring FKN.

Druga edycja programu rusza w lutym. Zapisz się już dziś TUTAJ!

Bieg po Niezależność

Wydarzenie jest organizowane  pod koniec lata. Jest wspólnym celebrowaniem niezależności kobiet. Ważnym elementem jest wsparcie uczestniczek przez rodziny i przyjaciół. “Organizując Bieg po Niezależność, pragniemy zachęcić społeczeństwo do uprawiania aktywności fizycznej oraz pokazać, że warto dbać o zdrowie. Jest to impreza plenerowa nie tylko dla kobiet, ale dla całych rodzin zorganizowana w celu podkreślenia jak ważny jest rozwój, zdrowy tryb życia oraz aktywność sportowa. Bieg ten jest formą komunikacji i pokazuje, że niezależność kobiet jest ważna, a udział w nim mogą wziąć wszyscy. Jest to również sposób na redukcję stresu, poprawę samopoczucia i efektywności” – Monika Olejniczak, liderka zespołu Bieg po Niezależność.

Wyzwanie FKN

Wyzwanie jest to roczny projekt sportowo-rozwojowy, który rozpoczyna się na początku października każdego roku. Polega na codziennej aktywności fizycznej, ale mobilizuje również do czytania inspirujących książek, oglądania wartościowych filmów, wyrażania wdzięczności, wprowadzania dobrych nawyków, oraz zdrowego odżywiania. Co za tym idzie, uczestnicy dbają zarówno o ciało jak i ducha. “To wyjątkowy projekt, który wzmacnia i odkrywa niesamowity potencjał wśród kobiet” – Ewa Pewniak, liderka zespołu organizującego roczne Wyzwanie FKN.

“Wzajemne wspieranie się jest filarem budowania niezależności kobiet. Dużym wyzwaniem jest bycie niezależną, odważną i pewną siebie kobietą. Niezwykle ważnym jest to, aby kobiety dmuchały sobie nawzajem w skrzydła, bo tylko one tak naprawdę rozumieją, jak trudno jest być kobietą. Kobiety w swoim życiu odgrywają wiele kluczowych ról: mamy, żony, córki, pracownicy, przyjaciółki – połączenie tych ról nie zawsze bywa łatwe. Dlatego pomagamy kobietom w dążeniu do życiowej równowagi” – Agnieszka Nowakowska, prezes Fundacji.

Więcej o nas znajdziesz na www.fundacjakobietaniezalezna.pl oraz Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *